تبلیغات
دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه های تویسرکان

دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه های تویسرکان
 
"بسیج یعنی حضور ، فرهنگ و الگو"
نویسندگان
لوگوی همسنگران
در گفت وگو با شبکه الاخباریه
نظردبیرکل حزب الله درباره توافق ایران و غرب:
سیدحسن نصرالله خاطر نشان کرد: مهم‌ترین چیز در این توافق آن است که ایران وقتی پای میز مذاکره نشست، در مورد هیچ پرونده‌ای به استثنای پرونده هسته‌ای صحبت نکرد، و این در حالی است که آمریکایی ها اصرار داشتند، پرونده های دیگر را در مذاکرات دخیل سازند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی، سید حسن نصر الله، در گفت وگو با شبکه الاخباریه سوریه تاکید کرد: بی شک، توافق هسته ای ایران، دستاوردهای بزرگ و مهمی برای منطقه خواهد داشت.

وی افزود: اگر توافق حاصل شود سایه جنگ منطقه‌ای را دور خواهد کرد و از نتایج آن این است که همه کسانی که منتظر شکست آن بودند، تا ماه ژوئن هم ضد آن تلاش خواهند کرد. هدفشان تضعیف و محاصره ایران بود.

به گزارش العالم دبیرکل حزب الله خاطر نشان کرد: مهم‌ترین چیز در این توافق آن است که ایران وقتی پای میز مذاکره نشست، در مورد هیچ پرونده‌ای به استثنای پرونده هسته‌ای صحبت نکرد، و این در حالی است که آمریکایی ها اصرار داشتند، پرونده های دیگر را در مذاکرات دخیل سازند.

وی قدرت ایران را اولین فاکتور مهم در این مذاکرات دانست و گفت: ایران هیچ امتیازی درباره هیچیک از پرونده‌های منطقه نداد، زیرا اصلا درباره هیچیک از آن‌ها مذاکره‌ای نکرد. ‬‎

سید حسن نصر الله، سپس تصریح کرد: این توافق قدرت ایران و نقش آن در منطقه را تقویت می‌کند و هرگز باعث فشار ایران بر هم پیمانانش در منطقه نخواهد شد. ‬

دبیرکل لبنان همچنین تاکید کرد: دشمن صهیونیست، همواره تهدید به حمله به تاسیسات هسته ای ایران می کرد و اگر چنین اتفاقی می افتاد، جنگ منطقه ای به پا می شد، اما این توافق، سایه جنگ را از سر منطقه دور کرد.

دبیر کل حزب الله لبنان به چه چیزی اشاره می کند؟

به نظر می رسید این اظهارت سید حسن نصرالله تلوحاً اشاره ای دارد به مذاکرات صورت گرفته در دولت اصلاحات ،چرا که محمد خاتمی در جریان مذاکرات خود با آمریکا طی نامه ننگین 2003 به بوش (رئیس جمهور وقت آمریکا) پیشنهاد خلع سلاح حزب الله و حماس را داده بود.

در این نامه عقب‌نشینی‌های غیرقابل انتظاری صورت پذیرفته بود و عملاً فلسطین و لبنان نیز به امریکا فروخته شده بود. مطابق آنچه در این نامه ذلت‌بار آمده بود، در ازای «خروج نام ایران از محور شرارت» و «فروش قطعات هواپیما به ایران» از سوی امریکا، ایران متعهد می‌شد فعالیت‌های هسته‌ای خود را شفاف کند و از خلع سلاح حماس و حزب‌الله حمایت کند. البته آنچه ذکر شد تنها بخش کوچکی از پیشنهادات خفت بار خاتمی در این نامه به آمریکا بود.

لازم به ذکر است مقام معظم رهبری بعد از اجازه دادن به دولت برای مذاکرات هسته ای بارها و به صراحت دستور دادند این مذاکرات تنها در مورد موضوع هسته ای باشد و هیچ کسی حق ندارد در مورد موضوع دیگری با آمریکا مذاکره کند.
[ سه شنبه 18 فروردین 1394 ] [ 16:46 ] [ بسیجی ]
درباره وبلاگ

امکانات وب
وصیت شهدا